You are here: Home Podpora / Projektová činnosť Naše projekty

Naše projekty

E-mail Tlačiť PDF

2023

 

Lukostrelecko - lezecký tábor 2023
Po trojtýždňovej prestávke klub LukostrelecBB zorganizoval unikátny Lukostrelecko – lezecký tábor. V týždni od 24.7. do 28.7.2023 sa vystriedalo počasie od horúčav po dažde, ale aj napriek nestálemu počasiu si účastníci tábora mohli vyskúšať všetky naplánované aktivity. Okrem lukostreľby, zlepšovania techniky na krátku aj súťažnú vzdialenosť a kontroly nastavenia lukov mali strelci jedinečnú možnosť vyskúšať si streľbu z winchestrových pušiek, a tak ako každý rok nechýbala nezabudnuteľná noc strávená na strelnici plná hier a zábavy. Zaujala aj prednáška o lezení, istení a zdolávaní ferraty spojená s inštruktážou na indoorovej lezeckej stene. Táborníci si vo štvrtok získané vedomosti a zručnosti preverili na Ferrate Pamír na Driekyňskej skale. Odvaha nikomu nechýbala a výlet, lezenie a opekanie si všetci užili. Ďakujeme účastníkom za to, že mali celý týždeň veselú náladu, snahu zlepšovať sa, za dôležité dodržiavanie bezpečnosti aj disciplíny a veríme, že sa o rok zase stretneme.
Trénerský tím
Lukostrelecko – lezecký tábor bol realizovaný s finančnou podporou Banskobystrického samosprávneho kraja.
 
-------------------------------------------------------

Deň lukostreľby, streľby, lezenia, skautských aktivít a taekwonda 

 

Dobrovoľníci z klubu LukostrelecBB v spolupráci s dobrovoľníkmi z oddielov Slovenského skautingu a školou Taekwonda ITF BB zorganizovali v nedeľu 18.6.2023 s finančnou podporou mesta Banská Bystrica a poslancov za volebný obvod Rudlová – Sásová netradičné podujatie pre verejnosť so zaujímavými stanovišťami. Lukostrelecké, vzduchovkové, airsoftové, lezecké, skautské a taekwondo aktivity spestrili nedeľný program viac ako 300 účastníkom, preverili ich športové zručnosti a celé rodiny strávili slnečný deň plný zábavy a športu v príjemnom prostredí lukostrelnice.
Ďakujeme všetkým dobrovoľníkom za organizáciu skvelého podujatia a všetkým účastníkom za pozitívne ohlasy, odvahu naučiť sa a vyskúšať si niečo nové a netradičné a veríme, že sa spolu stretneme aj o rok.
Autor fotografií s logom JG: Ján Gondáš
Autori ostatných fotografií: Marián Moravčík, Jana Buková

 

Projekt bol organizovaný s podporou mesta Banská Bystrica a poslancov za volebný obvod Rudlová - Sásová.

 

 

 

------------------------------

 

2022

Prestavba indoorovej strelnice

Klub LukostrelecBB sa snaží neustále vylepšovať tréningové možnosti svojich strelcov prostredníctvom rôznych projektov. V dňoch 2.12 – 4.12.2022 sa na Lukostrelnici v Sásovej uskutočnila prestavba menšej strelnice, ktorú sme rozšírili zbúraním steny do vedľajšej miestnosti. Klub má vďaka tomu aj druhú strelnicu so súťažnou dĺžkou 18m. Ďakujeme všetkým zúčastneným brigádnikom za pomoc a veríme, že zlepšením tréningových podmienok umožníme lukostrelcom nášho klubu dosahovať stále lepšie výsledky v príprave aj na súťažiach.

 Trénerský tím

 Renovácia02            Renovácia03

 RenováciaAmenší            RenováciaBmenší

 

 Lukostrelecko - vzduchovkový tábor

 Letné prázdniny začali a spolu s nimi aj unikátny Lukostrelecko - vzduchovkový tábor, ktorý sa uskutočnil v priestoroch lukostrelnice klubu LukostrelecBB. V týždni od 4.7. do 8.7.2022 sa vystriedalo počasie od horúčav po dažde, ale aj napriek sem tam nepriaznivému počasiu si účastníci tábora mohli vyskúšať všetky naplánované aktivity. Okrem lukostreľby, zlepšovania techniky na krátku aj súťažnú vzdialenosť, kontroly nastavenia lukov či prednášok mali strelci jedinečnú možnosť vyskúšať si streľbu zo vzduchovky a vzduchových pištolí, a tak ako každý rok nechýbali spoločné opekačky spojené s prespávaním na strelnici, ako aj obľúbená archery game - obstreľovanie sa tupými šípmi. Ďakujeme účastníkom za to, že mali celý týždeň veselú náladu, snahu zlepšovať sa a za dôležité dodržiavanie bezpečnosti a disciplíny a veríme, že sa o rok zase stretneme.

BBSK

Trénerský tím

 Lukostrelecko - vzduchovkový tábor bol realizovaný s finančnou podporou Banskobystrického samosprávneho kraja

 

 Tábor2022      292306761 1798858310462259 4184786905714246392 n

 

 Opekacka     Archery game

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Deň lukostreľby a skautských aktivít

 

      Dobrovoľníci z klubu LukostrelecBB v spolupráci s dobrovoľníkmi zo Slovenského skautingu zorganizovali v nedeľu 12.6.2022 s finančnou podporou mesta Banská Bystrica a poslancov za volebný obvod Rudlová – Sásová unikátne podujatie pre verejnosť s trinástimi zaujímavými stanovišťami. Lukostrelecké, vzduchovkové, lezecké a skautské aktivity spestrili nedeľný program viac ako 250 účastníkom, preverili ich športové zručnosti a celé rodiny strávili krásny slnečný deň plný zábavy a športu v príjemnom prostredí lukostrelnice.

                          Ďakujeme všetkým dobrovoľníkom za organizáciu skvelého podujatia a všetkým účastníkom za pozitívne ohlasy, odvahu naučiť sa a vyskúšať si niečo nové a netradičné a veríme, že sa spolu stretneme aj o rok.

 Autori fotografií: Marián Moravčík, Daniela Buková

 Reportáž o podujatí si môžete prečítať:

 https://www.bystricoviny.sk/titulka/foto-v-rudlovej-sasovej-sa-konal-den-lukostrelby-a-skautskych-aktivit/?fbclid=IwAR0k2GGJONRjFVyLr7CZ4QFWhHyq4FXixoepevoTN3ElYNvYZ7kplGQvgsI

 

Ihrisko zhora                     Hmat uhadne02   286862695 1514139662338495 4747453739026342058 n    

 

      Skupinova foto

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Mama, tato poďme spolu liezť :)

Ahojte milovníci športu a spoločných rodinných aktivít!
plagat teenegeri
Klub LukostrelecBB je partnerom v zaujímavom podujatí "Mama, tato, poďme spolu liezť :)", ktoré sa bude konať 3.4.2022 od 9,30 - 12,00 v malej telocvični Gymnázia J.G Tajovského (lezecká stena Pavúk). Srdečne vás pozývame a záujemcov prosíme dopredu sa nahlásiť na mail Táto adresa je chránená pred robotmi nevyžiadanej pošty. Ak ju chcete vidieť, musíte mať povolený JavaScript. alebo na mobil 0949 264 782.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

2021

Kvalitné terčovnice = trefa do žltého

Terčovnice

        Vo štvrtok 23.9.2021 sa v areáli lukostrelnice v Sásovej uskutočnil projekt podporený zo zdrojov Banskobystrického samosprávneho kraja zameraný na výrobu a renováciu outdoorových terčovníc. Strelci klubu LukostrelecBB, ich priatelia a ostatní dobrovoľníci spoločne získali remeselné zručnosti, naučili sa ako sa vyrába terčovnica a pomohli zatraktívniť areál lukostrelnice. Pomocou školenia Iuventy - Projekt je zmena projekt napísali strelci klubu LukostrelecBB: Thea Opálková, Kamila Brndiarová, Jakub Snopko a Jana Buková. Finančne projekt podporili BBSK, Dobrý kraj - rozvojová agentúra BBSK a Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR.

 

 

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Deň lukostreľby a skautských aktivít

Deň lukostreľby

 

 

     Dobrovoľníci z klubu LukostrelecBB zorganizovali v spolupráci s dobrovoľníkmi zo Slovenského skautingu krásne podujatie pre verejnosť s desiatimi zaujímavými stanovištiami. Účastníci si mohli vyskúšať lukostreľbu a zistiť, kto má najlepšiu "mušku", či získať viaceré skautské zručnosti. Všetkým dobrovoľníkom ďakujeme! 

Projekt bol organizovaný s podporou mesta Banská Bystrica a poslancov za volebný obvod Rudlová - Sásová.

 

 

 

 

 -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

2020

Strecha zmenšenie

        Na vrchnom prístrešku máme zbrusu novú strechu! Po finančnej stránke sa o to zaslúžili Matúš Peťko, Matej Sliačan, Dominika Ciráková a Marián Moravčík. Týto 4 absovovali školenie pod hlavičkou Iuventy, ktorý finančne podporil BBSK, Dobrý kraj - rozvojová agentúra BBSK a Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR. K projektu boli prizvaný ešte 2 dobrovoľníci, ktorými boli Filip Bukový a Igor Kliment. Všetkým zúčastneným v mene lukostreleckého klubu LukostrelecBB veľmi pekne ďakujem.

 

 

 -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

        Ďakujeme ČSOB nadácii, ktorá podporila prostredníctvom Zamestnaneckého grantového programu náš projekt s názvom "S novou podlahou športujme zdravo”Vďaka finančnej podpore sme z grantu mohli zakúpiť materiál a s pomocou dobrovoľníkov a členov klubu LukostrelecBB sme zrenovovali podlahu v indoorovej telocvični.

ČSOB projektWEB     COB-15-016 Nadacia logo RGB s oramovanim

 -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

2019

15.7.2019-19.7.2019 - Lukostrelecký tábor 2019

 Stručný popis priebehu tábora a fotky z Lukostreleckého tábora si môžete pozrieť na nasledovných FB linkoch:

 https://www.facebook.com/media/set/?set=oa.2873110052730222&type=3

 https://www.facebook.com/media/set/?set=oa.2882552721785955&type=3

 Lukostrelecký tábor bol realizovaný s finančnou podporou BBSK (v zmysle VZN č.36/2019 a Zmluvy 1216/2019/ODDRF)

 

logo-bbsk

 

 -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

2018

Plagát

 


         Vďaka vzájomnej pomoci s Katarínou Kaňovou sa nám podarilo úspešne napísať, získať a aj zrealizovať lezecký traverz. Všetkých Vás srdečne pozývam na jej otvorenie tento piatok, t.j. 19.10.2018 o 16:00. Pre tých, ktorým sa podarí preliezť   celý traverz je pripravená sladká odmena. Pozvaní sú aj vaši známi. Traverz je   otvorený pre všetkých. Tento projekt bol podporený aj nadáciou ORANGE 
 

 

 

 

 

 

 

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Oslávme spolu 7. narodeniny klubu LukostrelecBB

 

NarodeninyBlížia sa nám 7 narodeniny klubu. LukostrelecBB oficiálne vznikol 7.4.2011, čo tento rok vychádza na sobotu a to by bolo škoda nevyužiť. Preto Vás všetkých pozývam túto sobotu, 7.4.2018, na strelničku do Sásovej na Magurskú 16, kde je pre Vás pripravený bohatý program.

Ráno od 9:00 je pripravená krátka 3 hodinová brigáda (na výber bude: výroba terčovníc, výroba 3D figurín zvierat, upratovanie a rozloženie terčovníc na outdoorovej strelnici. Obed zakončený tortou bude 12:00 - 13:00.
Poobedný program od 13:00:
- rozdeleni do 8 člených družstiev
- účasť na workshope narábania s nunchakmi, nehoriacimi pojkami, žonglovania, streľba po sebe s tupými penovými šípmi (archery game).
- súťaž v streľbe na pohyblivý terč/zvončeky, súťaž v doble, súťaž v šípkach, súťaž v streľbe z fúkačky.

 

 

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Banskobysstrické_šípy_2.jpg

2017

Banskobystrické šípy no.2

Milí lukostrelci a priaznivci streľby z lukov, fúkačiek a kuší.

Dovoľte mi pozvať Vás na druhé podujatie Banskobystrických šípov, ktoré sa nám podarilo zrealizovať aj vďaka participatívnemu rozpočtu. Viacej info na plagáte. Teším sa na spoločné strieľanie.

 

erb-realizovane-sfinancnou-podporou 1

Posledná úprava ( Utorok, 22 August 2023 )